MELD DEG INN I ME-FORENINGEN ELLER VERV ET MEDLEM, OG VÆR MED I TREKNINGEN AV FLOTTE PREMIER

Medlemsskapskampanje, alle som melder seg inn i perioden fra 1.9.2017 fram til nyttår får halv pris på medlemskap for 2017!

Alle som verver et nytt medlem eller som melder seg inn i foreningen før nyttår, er med i trekningen.

  • 1. premie: Bose Quiet Comfort 25 høretelefoner
  • 2. premie: Stort glassfat fra Cecilie Lie Larsen
  • 3. premie: Gavekort på gratis adgang til Farris Bad for to personer
  • 4.premie: 70-liters bag fra Helly-Hansen, vantett

For å være med i trekningen, må man ha betalt medlemskontingent i ME-foreningen for 2017 før nyttår.

Er du blitt vervet, må du skrive navnet på den som har vervet deg i feltet «melding til selger» nederst på skjemaet for innmelding. Se bilde.

Hvorfor bli medlem?

  • Medlemmer får informasjon om aktiviteter i fylkeslagene, og redusert pris på arrangementer.
  • Foreningensmedlemsblad hjem i posten to ganger i året.
  • Tilgang på medlemsfordeler som gratis juridisk rådgivning, rabatt på apotekvarer og gode rabatter.
  • Rikholdig informasjonspakke til alle nye medlemmer.
  • Du støtter ME-foreningens arbeide for bedre vilkår for alle ME-syke.

Som medlem støtter du foreningens arbeid, og bidrar økonomisk til foreningens drift. Jo flere vi er, jo sterkere står vi, og jo mer kan vi utrette. Medlemskontingenten er foreningens viktigste inntektskilde, sammen med offentlig støtte, som i stor grad er basert på medlemstall. ME-foreningen driver interessepolitisk arbeid for å bedre pasientenes vilkår. Vi arbeider både direkte mot politikerne, og via Funksjonshemmedes Fellesorganisasjon (FFO). ME-foreningen driver også utstrakt informasjonsarbeid rettet mot Nav og Helsesektoren. Foreningen har levert en rekke høringsinnspill i forbindelse med saker som berører ME-syke. Gjennom nettsidene våre sprer vi god og oppdatert informasjon om ME. Foreningen driver også utstrakt likepersonsarbeid, og det er fylkeslag i de fleste fylkene. Fylkeslagene arrangerer sammenkomster og likepersonsgrupper, i tillegg til foredrag og informasjonsmøter. Foreningen har også en likepersonstelefon, og snakker daglig med mange pasienter.